League Coordinator
Phone: 630-815-3720
Division Name | Team Name |
Elite | Conant Cougars Feeder |
Elite | Downers Grove Wolfpack |
Elite | Elmhurst Airborne Green |
Elite | Geneva Feeder Vikings Fischer |
Elite | Kaneland Cagers |
Elite | Lancer Elite - 8th Grade - Blue |
Elite | Naperville Jr Huskies 8th Blue |
Elite | Wheatland Wizards 7th Blue |
Division Name | Team Name |
Gold -North | Bartlett Hawks |
Gold -North | Bensenville Park District Bombers |
Gold -North | Buffalo Grove Junior Bison - 8th Grade |
Gold -North | Glen Ellyn Titans 8th Grade Green |
Gold -North | Schaumburg Jr Saxons |
Gold -North | South Elgin Storm |
Gold -North | Wheaton North Gold |
Division Name | |
Gold -South | Elmhurst Airbourne White Team |
Gold -South | Glenbard East Future Rams |
Gold -South | Hinsdale Inferno 8th Boys Red |
Gold -South | Spirit A (8th Grade) |
Gold -South | Victory Basketball Academy |
Gold -South | West Aurora Junior Blackhawks |
Gold -South | WWS Gold |
Division Name | Team Name |
Silver-North | Addison Blazers |
Silver-North | Carol Stream Panthers |
Silver-North | Elk Grove feeder |
Silver-North | Elmhurst Airborne Black |
Silver-North | Rolling Meadows Feeder 8 Gold |
Silver-North | WIBA Wildcats |
Silver-North | Willowbrook Jr. Warriors - Blue |
Division Name | Team Name |
Silver-West | Barrington Broncos 8 (Bronze) |
Silver-West | Batavia Bulldogs 8 Gold |
Silver-West | Burlington Rockets Blue |
Silver-West | Geneva Feeder Vikings Peters |
Silver-West | South Elgin Storm |
Silver-West | St Charles Storm 8B Black |
Silver-West | Wheaton North Silver |
Division Name | Team Name |
Silver-East | Downers Grove Wolfpack Purple |
Silver-East | Glendale Heights |
Silver-East | Glen Ellyn Titans 8th Grade White |
Silver-East | Hinsdale Inferno 8th Boys White |
Silver-East | Knights Basketball Blue |
Silver-East | Glen Ellyn Raiders 8th Blue Boys |
Silver-East | Western Springs Blazers (Frazier) |
Division Name | Team Name |
Silver-South | Bolingbrook Junior Raiders Red |
Silver-South | Naperville Jr Huskies 8th Orange |
Silver-South | Top Prospects |
Silver-South | St Charles Storm White |
Silver-South | West Chicago Wildcats 8th |
Silver-South | Wheatland Wizards Blue |
Silver-South | WWS Silver |
Division Name | Team Name |
Bronze-North | Bartlett Hawks 8th |
Bronze-North | Batavia Bulldogs 8 White |
Bronze-North | Geneva Feeder Vikings Letizia |
Bronze-North | Glen Ellyn Raiders 8th Red Boys |
Bronze-North | Rolling Meadows Feeder 8 Purple |
Bronze-North | Spirit B (8th Grade) |
Bronze-North | Wheatland Wizards 7/8 Gold |
Bronze-North | Wheaton North Bronze |
Bronze-North | Willowbrook Jr. Warriors |
Division Name | Team Name |
Bronze-South | Addison Blazers |
Bronze-South | Clarendon Hills Eagles 8TH |
Bronze-South | Glen Ellyn Titans 8th Grade Silver |
Bronze-South | Hinsdale Inferno 8th Boys Black |
Bronze-South | Lisle Lions 8B |
Bronze-South | Downers Grove Nomads |
Bronze-South | Western Springs Blazers B |
Bronze-South | Westmont Wolverines |
Bronze-South | Wheatland Wizards 7/8 White |
End of Year Tournament Dates:
Elite - February 21st, 22nd and 23rd
Gold - February 21st, 22nd and 23rd
Silver Division - February 28th, 29th and March 1st
Bronze Division - March 6th, 7th and 8th